Jugoslávských partyzánů 15
160 00 Praha 6
+420 777 875 985
+420 233 331 335
e-mail
Život je pohyb Aristotelés
Ordinace je umístěna v I. patře budovy v ulici Jugoslávských partyzánů 15 na Praze 6

čti více

Novinky

Technika Raindrop ™

Technika Raindrop je účinnou a neinvazivní metodou, která využívá antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností několika klíčových esenciálních olejů a napomáhá tělu udržet, popřípadě obnovit přirozený tvar páteře. Využívá se i k léčbě potíží, které nejsou přímo spojeny s problémy se zády, například při infekci dýchacích cest, zažívacích obtížích, hormonálních problémech nebo nedostatečné funkci jater.

Techniku Raindrop vyvinul americký lékař Gary Young. Spojil v ní aplikaci devíti terapeutických esenciálních olejů na chodidla a páteř se speciálními masážními postupy indiánského kmene Lakota a metodou Vita Flex bodů, která má pro lidskou bytost hluboký regenerační a léčebný efekt. Díky spojení účinku esenciálních olejů a speciálních masážních technik je Raindrop je účinnější metodou než běžná masáž. Nejsilnější účinek techniky Raindrop je po 3-4 dnech.

Řada profesionálních lékařů ve Spojených státech začlenila techniku Raindrop do své klinické praxe a shledala, že je to vynikající metoda pro zmírnění problémů spojených s ischiasem, skoliózou, kyfózou a chronickou bolestí zad. Esenciální oleje určené pro jednotlivé systémy v těle už pomohly vyřešit mnohé případy, které profesionálové už odepsali jako beznadějné, a otevřely tak nové možnosti léčby.

Jak technika Raindrop funguje?

Terapeut kape oleje z výšky zhruba 15 cm na záda klienta, poté je jemně roztírá vnější stranou prstů od oblasti beder nahoru podél obratlů, směrem ven po zádových svalech a přes ramena ke krku. Oleje působí ještě několik dní, během nichž probíhá léčení a vyrovnávací proces.

Mnoho lidí cítí účinky olejů po několik dní po absolvování techniky, kdy zaznamenávají zmírnění nebo vymizení bolesti, ústup horečky, zlepšení pohyblivosti, celkový pocit klidu a obnovení chuti do života.

Výborné výsledky první aplikace techniky Raindrop ještě neznamenají, že bylo dosaženo všech žádoucích účinků. Jedna aplikace Raindrop může být například dostatečná pro harmonizaci a uvolnění těla. Někteří lidé mohou chtít opakovat Raindrop jednou týdně, jednou měsíčně, nebo jednou za 3 až 4 měsíce. Jiní, kteří pracují na strukturální nerovnováze organismu nebo ti, kteří potřebují emoční podporu, mohou zvolit pravidelnou týdenní aplikaci Raindrop, aby v léčbě postupovali dále kupředu.

Esenciální oleje používané při technice Raindrop mají vysoce antimikrobiální účinky. Po nakapání na záda působí jako neinvazivní terapie zaměřená na latentní patogeny uložené podél páteře. Dochází tak ke zmírnění symptomů skoliózy, kyfózy a dalších onemocnění zad a zároveň k posílení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že zdravé tělo nezískáme prováděním jediné techniky. Zdraví je výsledkem vyváženého životního stylu, cvičení i správné stravy. Na zdraví má vliv vše, co děláme, říkáme, vidíme, jíme a co si myslíme, a také zda máme dostatečný příjem vody a dostatek spánku.

Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci Raindrop techniky:

Kontraindikace:
Před aplikací Raindrop Techniky je třeba upozornit na následující onemocnění/stavy:

 • Roztroušená skleroza (Sclerosis multiplex)
 • Epilepsie
 • Vysoký krevní tlak
 • Rakovina
 • Mateřství
  • Těhotenství NELZE
  • Kojení NELZE
Aplikace je v uvedených případech možná jen s vynecháním některých olejů – proto je nutné terapii pečlivě připravit.

Použité esenciální oleje:
Jednoduché oleje:

 • Oregáno (Origanum compactum): probouzí buněčné receptory, ničí patogeny a napomáhá trávení toxických látek blokující receptory v buněčné stěně,
 • Tymián (Thymum vulgaris): ničí patogeny a napomáhá trávení toxických látek blokující receptory v buněčné stěně,
 • Bazalka (Ocimum basilicum): uvolňuje svalové napětí,
 • Cypřiš (Cupressus sempervirens): zlepšuje krevní oběh a je olejem pro hypofýzu,
 • Libavka (Gaultheria procumbens): zmírňuje bolest,
 • Majoránka (Origanum majorana): posiluje svalstvo,
 • Máta (Mentha piperita): zlepšuje pronikání oleje do tkání.
 Směsi esenciálních olejů
 • Valor: strukturální vyrovnání a harmonizace,
 • Aroma Siez: uvolnění svalů a zmírnění bolesti,

Raindrop terapii můžeme vnímat jako specifický druh aroma masáže, který kombinuje určité hmaty a techniky s použitím extra čistých esenciálních olejů. Terapie je primárně zaměřená na problémy páteře,svalstva zad,nervový systém a celkovou harmonizaci.

Technika raindrop a esence Young Living pracují velice silně na všech úrovních systému člověka od kostí,svalů,kloubů,fascií,přes tekutinové a emoční tělo až po nejvyšší úrovně organismu.Účinky terapie doznívají po řadu dnů a je vhodné po 1-3 týdnech v terapii pokračovat.Jedna terapie trvá 75-90 minut.Archív

Pondělí:7:00 - 11:30 12:30 - 17:00
Úterý:7:00 - 13:00
Středa:6:45 - 11:30
Čtvrtek:7:00 - 11:30 12:00 - 16:00
Pátek:7:45 - 11:30